Březen 2017

Den dvacátýtřetí z 30ti denní výzvy.

31. března 2017 v 12:54 | Anette |  Vyslečený deník

23. Tvůj názor na denšní svět/dobu

Co se týče tohoto tématu, tak nad ním přemýšlím vždy tak dost povrchně. Nikdy se nad ním nijak hluboce nezamyslím a ani nevím, zdali to má cenu a chci se nad tímto tématem hlouběji zabývat. Nemůžu srovnávat dnešní dobu a tehdejší dobu, když jsem v ní nežila.
Je to dost sporné toto téma. Jistě vím, že tehdy bych trávil čas jinak, možná bych nezabíjela několik hodin týdně nic neděláním, ale zase bych to vyměnila za tu možnost léčby, co tehdy neměli. Na druhou stranu se dnes dost diskutuje tom, zdali je očkování a další takovýhle věci vůbec správné a vrací se k "herba life". Je tady toho spoustu pro a proti jak na dnešní dobu, tak tehdejší. Myslím si, že mi nenáleží soudit, která doba je ta lepší nebo psát na ní nějaký svůj názor.

Myslím si, že je jen na každém z nás, jaký si ten život uděláme v jakékoliv době. Já třeba vím, že kdybych se měla narodit v jakékoliv době, za předpokladu, že budu mít stále úplně stejné uvažování a budu to prostě já, tak vím, že budu šťastná, budu si ten život v té době užívat ať už to přináší jakékoliv úskalí. Protože to je to o čem to tady podle mě je. Užít si život.

Den dvacátýdruhý z 30ti denní výzvy.

30. března 2017 v 9:38 | Anette |  Vyslečený deník

22. Vypiš věci, ze kterých máš strach

1. Že tento svět opustím dříve, než budu mít děti, vnoučata, pravnoučata a než stihnu vyzkoušet všechny bláznoviny, které mě napadnou a než stihnu navštívit všechna místa, která mě tak moc lákají
2. Tma. Ne, že by mě ta děsila jako sama o sobě, ale bojím se nástrah s ní spojených- zlodějové, násilníci, úchylové.
3. Po vystudování školy a pár letech v praxi zjistím, že mě ta práce vlastně nebaví a co teď, žejo.
4. Nebudu moct mít děti.
5. Nenajdu partnera na život a na smrt.
6. Že propukne nějaká hrozivá válka postihující celý svět. Ale stále mám svou naději, že jsme rozumní a vyspělí lidé a umíme řešit konflikty a problémy jinak než jen válkou.
7. ŽE NIKDO NEČTE MÉ ČLÁNKY! :D
8. Bude vyhubeno vše hezké na této zemi. Lidé, zvířata, příroda, ...

Něco jsem tu pro vás sesmolila něco z čeho mám strach. Je to docela takové povrchní, protože i když mám ze spousty věcí strach, tak si to nepřipouštím a držím si stále svůj optimistický pohled na svět, takže vlastně to čeho se bojím nepovažuji za ohrožující, protože stále věřím v dobro a také to, že co se má stát se stane. Tudíž i když se něco z toho stane vezmu to tak, že to tak mělo být a nebudu se tím moc trápit. (těžko říct teda jak by to bylo s tou válkou apod. To bych asi tak snadno nevzala)

Den dvacátýprvní z 30ti denní výzvy.

29. března 2017 v 21:15 | Anette |  Vyslečený deník

21. Poděl se s námi o recept na tvé oblíbené jídlo

Velmi těžký úkol pro milovníka jídla, který miluje každé sousto, které do úst vlastně dá. Ráda bych se s vámi, ale podělila o recept na chlupaté knedlíky, které u nás doma milujeme všichni a můžeme je jíst pořád a pomalu se poprat o to, kdo si dá větší porci.

SUROVINY:
 • syrové brambory
 • vejce
 • polohrubá mouka
 • sůl
 • Kysané zelí
 • Maso (většinou používáme zbylé pečené maso z předchozího dne či zavařené ze sklenice)
POSTUP:
Než začneme připravovat těsto, dáme si vařit hrnec s osolenou vodou. Syrové oloupané brambory nastrouháme najemno, přidáme vejce, zasypeme mouku a dobře osolíme. Těsto dobře promícháme a z vytvořeného těsta odebíráme lžicí menší částí a pomocí druhé lžíce z těsta tvoříme "noky" a házíme je do vroucí osolené vody. Až vyplavou nahoru necháme je ještě chvilku povařit a poté je vyndáme cedníkem a necháme okapat.

Tip: je dobré si vyzkoušet správnost těsta na jednom testovacím noku. Uvidíme, zdali se nerozvaří a uvidíte i dobu varu.

Během přípravy knedlíků si dáme vařit kysané zelí jen tak. Nedochucujeme, neproplachujeme. Uvaříme ho do měkka. Když mám hotové knedlíky i zelí zbývá mi jen orestovat (prohřát) maso, ke kterému následně přidáme zelí a knedlíky a vše důkladně promícháme. A můžeme podávat.

Ráda bych se s vámi podělila i o fotku, ale bohužel jsem na kolejích a tady si moc nevařím. Vím, že by z vás někdo ocenil třeba gramáž různých surovin, ale bohužel doma vaříme hodně podle oka, takže netuším.
A jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?

Den dvacátý z 30ti denní výzvy.

28. března 2017 v 11:19 | Anette |  Vyslečený deník

20. Napiš tvůj názor na náboženství

Myslím si, že náboženství je super věc. Pomáhá lidem nacházet útěchu v běžných dnech, tak i v obdobích, kdy si prochází těžkými časy. Samozřejmě, že se na každém náboženství dá najít něco špatného na první pohled, když to vytrhneme z kontextu, ale myslím si, že pokud bychom jsme se zaměřili na jakoukoliv svatou knihu a četli ji v kontextu a snažili se chápat smysl celé knihy a nevytahovali jednotlivé části z ní, tak žádná svatá kniha nekáže nic špatného. To špatné z náboženství děláme pouze jen a my. Vím, že by se mnou spoustu lidí nesouhlasilo, ale já to tak vidím. Třeba dnes velmi omílaný Islám jako náboženství, tak doopravdy to špatné z něho děláme my, kdy vytahujeme jen částí, co se nám hodí. Ráda bych podotkla, že Islám je o několik stovek mladší náboženství oproti křesťanství, takže teprve až teď si prochází nějakou tou špatnou částí, ale to si procházelo i křesťanství. Vezměte si křížové výpravy. To je dle mě na tom stejném principu. Na závěr bych chtěla říct, že Islám jako takový nezakazuje žádná jiná náboženství, to pouze radikální muslimové z toho dělají něco jiného, než to je. To samé jako tehdy zneužívali moc křesťané. To jsem teda trochu odbočila, ale doufám, že chápete tak nějak, co jsem se vám tu snažila sdělit.


To nejdůležitější je dle mě se soustředit na to, co mají jednotlivá náboženství společná a čím mohou obohacovat kulturu, protože dle mě neexistuje žádná správná volba náboženství ani to, že některé je lepší a některé je horší. Každý, kdo chce být věřící by si měl vybrat v co chce věřit a do jaké míry chce i náboženství vyznávat a ten, kdo se takto rozhodne by ovšem neměl nijak ovlivňovat rozhodnutí druhých či zpochybňovat jejich víru.

Den devatenáctý z 30ti denní výzvy.

27. března 2017 v 14:49 | Anette |  Vyslečený deník

19. Napiš divné věci, co děláš, když jsi sama

 1. Stříhám si roztřepené konečky, hezky jeden po druhém
 2. Tančím si, zpívám si a vydávám divné různé zvuky
 3. Pouštím si filmy, o kterých tvrdím, že se na ně nedím a, že je nesnáším a pak u nich ještě radši brečím
 4. Stalkuji lidi, které nemám ráda na sociálních sítí
 5. Píšu si do svého "deníčku"

 6. Něco uvařím/upeču a jelikož nejsem žádná kuchta buchta a mé výtvory se mnohdy nepovedou, tak rychle zajídám důkazy o tom, že se to nepovedlo, že jsem něco připálila a co já vím dalšího. Následně tvrdím jak se mi to povedlo
 7. často mě honí mlsná a tak chodím a jím vše, co najdu. Od zdobení na cukroví, po plátky sýra, či pomazánkového másla a já nevím, co dalšího
 8. zkoumám svůj obličej do detailu
 9. škrabu sama sebe na zádech
 10. a obávám se, že už nic dalšího divnýho nevymyslím na sebe, ale je toho spousty.

Den osmnáctý z 30ti denní výzvy.

26. března 2017 v 13:34 | Anette |  Vyslečený deník
18. Deset oblíbených písniček

1. Of Monsters And Men- Love Love Love
Tak tuhle kapelu jsem si zamilovala tak měsíc nazpět, a to hlavně díky této písničce takže si asi umíte představit jak tuto písničku poslední dobou doslova "sjíždím" pořád dokola.


2. Halsey- Colors
Této písničky se nemůžu nabažit asi tak od listopadu. Ty slova, ten videoklip, můj oblíbenec Tyler Posey. Prostě srdcovka.


3. Shawn Mendes - Treat you better
K tomu snad nemám ani, co říct. Díky téhle písničce jsem objevila Shawna a musím říct, že nelituji. Okamžitě jsem si zamilovala jeho hlas, slova, rytmus, ... a prostě všechno. A zrovna tato písnička se pro mě stala jednou z nejlepších.


Den sedmnáctý z 30ti denní výzvy.

25. března 2017 v 11:06 | Anette |  Vyslečený deník

17. Jaký byl tvůj poslední sen, který si pamatuješ.

Hmm... Myslela jsem, že si tedy pamatuji daleko víc snů, co se mi zdá, ale jak tady teď nad tím sedím a přemýšlím, tak si za boha nemůžu vybavit ani jeden z posledních snů, co jsem tak hrdě vyprávěla holkám, jak vtipné, smutné či divné byly.
Proto přemýšlím, co vám sem napsat jiného. Asi se s vámi podělím o nějakém snu do života.

V podstatě jsem ten typ člověka, co sní pořád. Ve dne i v noci a nejraději právě sním skrz můj den, ať už jedu ve vlaku, sedím někde a čekám nebo sním dokonce před tím, než se ponořím do říše snů. Nejraději sním o tom, co by mohlo být, kdybych se tehdy zachovala jinak. A jako za další snění považuji své milované přehrávání vzpomínek stále dokola.

Božínku, to je tak kraťoučký a trpaný článek, že se ho úplně stydím vydat. Ale co už.. Další den výzvy splěn!! :D

Den šestnáctý z 30ti denní výzvy.

24. března 2017 v 20:46 | Anette |  Vyslečený deník
16. Jaké jsi znamení, vystihuje tě to.

Znamení beran:
Beranům vládne živel ohně a lidé narození v tomto znamení proto překypují životní energií. Jsou průbojní a ambiciózní, když se pro něco nadchnou. Chtěli by mít všechno hned a umí si prosadit to, po čem touží. V životě to mohou díky těmto vlastnostem dotáhnout hodně daleko, ale jako daň za to se často zapletou do sporů a hádek. Provází je až dětská radost ze života, jsou spontánní a bezstarostní.
Doufám, že mi odpustíte vypůjčenou charakteristiku znamení ze stránky www.horoskopy.cz, ale sama bych asi jen tak nějakou nevymyslela.


Jsem hrdá na to, jaká osobnost jsem, jak se chovám a uvědomuji si své slabé tak i silné stránky. Z této definice snad nemůžu nesouhlasit s ničím. Když to vezmeme od začátku, tak to, že překypuji energií, tak ano nemohu nesouhlasit, ale bohužel já se ocitám ve dvou stavech, a to stav s nadměrnou energií nebo stav naprostého vyčerpání a snad neexistuje nic mezi. Ambiciózní to jsem, ale málokdy mám sílu pro to vytrvat. A ano to, že bych chtěla vše hned to je pravda a proto, když to nedostanu tak se mnohdy radši vzdám. Co se týče sporů a hádek, tak těch je hodně, ale mnohdy je to prostě jen kvůli mé naivitě, nevyzrálosti a přehnanému očekávání. A poslední bod se mi líbí úplně nejvíc, to že mám dětskou radost ze života to je snad jedna z nejvýraznějších věcí, co mě charakterizuje. Jediné, co mi tu chybí, tak to je tvrdohlavost, protože to mě vystihuje úplně nejvíce.

(PS.: NIKDO JSTE SI URČITĚ NEVŠIMNUL MÉ MĚSÍČNÍ PAUZY!!!!!)