Když se z povinné četby stane, četba dobrovolná-část 1.

9. února 2017 v 14:41 | Anette |  Knížky

Zdravím všechny čtenáře,

v tomto článku bych vám ráda uvedla pár děl, které jsem začala číst tzv. povinně k maturitě, ale vyklubaly se z nich vlastně velmi dobré knihy. Ráda bych se s vámi podědila o knihy, které si myslím, že by vás mohli zaujmout. Určitě se podělte i o další knihy, které jste četli i vy k maturitě a líbili se vám a nebo i naopak o knihy, které jste nepřelouskali a nebo jste se nimi hodně prali. Tady je mých prvních 5 :)
 • My děti ze stanice zoo
  -tuto knihu sepsali Kai Hermann a Horst Rieck na základě nahrávek z magnetonových pásek, na kterých se Christiane F. zpovídá. → Christiana F. se narodila v Německu roku 1962.
  -kniha autenticky vypovídá o životě Christiane F. již od jejího raného dětství, které bylo velmi těžké a komplikované. Následné propadnutí drogám zprvu hašiše a poté i heroinu. Christiane si najde přítele a spolu několikrát odvykají avšak počase vždy neúspěšně. Dalším zlomem v CH. životě je prostituce.
  -i ty největší odpůrci čtení, které znám byli touto knihou unešeni. Já jsem ji četla dokonce dvakrát a klidně bych ji četla zas.
  -kniha je velmi čtivá, reálná, zajimavá a hlavně je sepsána podle skutečnosti

 • Tři kamarádi
  -tuto knihu napsal E. M. Remarguer. Narodil se v Německu roku 1898 a zemřel v letech 1970 a mezi jeho nejznámějši knihy patří právě: Na západní frontě klid, Jiskra života a Tři kamarádi.
  - Knížka pojednává o Robbym, Ottovi a Gottfriedovi, třech přátelích na život a na smrt, kteří se stali přáteli v první světové válce. Toto přátelství považují jako to jediné dobré, co poznali ve válce a to jim také pomáhá dále v životě po válce. Obzvláště, když přítelkyně jednoho z nich přijde o práci a vážné onemocní.
  -V knize mi ze začátku dělalo problém se orientovat ve jménech, ale postupem času jsem si je zapamatovala a mohla jsem se naplno věnovat ději, který mě naprosto strhnul.
  -kniha je čtivá, ale ze začátku těžší na orientaci, odráží dobu po první světové válce


 • Bílá nemoc
  -tuto knihu napsal Karel Čapek. Narodil se v České Republice roku 1890 a zemřel 1938 a mezi jeho nejznámější knihy patří : RUR, Válka s mloky, Továrna na absolutno a právě Bílá nemoc.
  -Tato kniha je psáná jako divadelní hra a jejím učelem je varovat před nastupujícím fašismem a nesmyslností války
  -Příběh začíná v budoucnosti, kde se rozmohla tzv. "bílá nemoc" (znázorňuje zkaženou mysl). Tato nemoc se postupně šíří po celé zemi a není na ni lék. Až jednoho dne ho vynalezne doktor Galén avšak ten léčí pouze chudé a nevlivné lidi. Problém nastává toho dne, kdy onemocnění i baron Krüg, který ma na starost zbrojení této země pod diktátorem Maršálem. Jenže doktor Galén má podmínku pro léčení barona Krüga musí přestat zbrojení státu, proto Krüg prosí Maršála aby se přestalo zbrojit, ale ono nepřestane a tak Krüg spáchá sebevraždu. Osud, ale zamíchal pěkně karty a onemocněl i diktátor Maršal...
  -Tuto knihu řadím mezi jednu z těch, co by si měl každý přečíst. S jakou lehkostí a nenuceností podává Čapek hrozbu války a věci kolem ní mě udivuje, ještě víc trnu nad tím jak moc dobře Čapek dokázal odhadnout dobu, která nastane.
  -kniha je krátká, čtivá, určená k zamyšlení

 • Deník Anny Frankové
  -Tento deník sepsala Anna Franková, avšak jeho upravenou verzi vydal její otec Otto Frank po válce. Později byl vydán deník i s původně vynechanými častmi.

  -autorka Anna Frankková se narodila 12. 6. 1929 a umírá na tyfus v koncentračním táboře roku 1945
  -Jak už z názvu vyplývá kniha je situována jako deník, kdy Anna píše dopisy své imaginární kamarádce Kitty
  -Co se týče obsahu deníku, tak Anna dostává deník ke svým 13. nározeninám a zapisuje si do něj své myšlenky, zážitky, které prožívá během skrývání se v zadním traktu. Během dvou let, co se ukrývali tak Anna velmi dospěla a její myšlenky se stávají filozofickými. Do deníku si zapíše naposledy 2 dny před jejich objevením v zadním traktu a tak tam ten deník zůstane až do dne, kdy ho najdou pracovnice firmy a uchovají si ho u sebe a po válce ho předají Ottovi, Anninému otci.
  -kniha je čtivá, upřímná, Anna si na nic nehraje a píše to tak jak to cítí, podle skutečných událostí

 • Deset malých černoušků
  -tuto detektivní knihu sepsala Agatha Christie, narozena roku 1890 a mezi její nejznámější knihy patři: série knih Hercule Poirot, který se dočkal i televizního zpracování, či Slečna Marplová, ...

  -V úvodu příběhu jsme seznámeni s deseti lidmi a s jejich osudy, u někteýrch je to více rozepsáno u jiných jen krátká zmíňka. Všech 10 hlavních hrdinů se sjíždí na pozvání na Černošských ostrov, kde mají být čestnými hostmi. Na tomto ostrově nakonec zůstanou uvězněni z důvodu počasí a v tom se objevuje první smrt, za druhou a nebo to jsou vraždy...?
  -čtivé, napínavé do posledního slova, výborně propracované, strhující
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama