Den třináctý z 30ti denní výzvy.

24. února 2017 v 17:49 | Anette |  Vyslečený deník

13. Uveď knihu/film/seriál co by jsi mohla číst/sledovat pořád dokola.

Ze seznamu jsem se rozhodla vyškrtnout známé hitovky jako Harry Potter a tak podobně. Chtěla jsem spíš něco, co asi neznáte a dle mě se to řadí do kvalitní tvorby.

KNIHA

Hodně jsem přemýšlela nad tím jakou knihu bych jsem měla dát a ani pořádně nevim. Je jich spoustu, co mě naprosto okouzlilo, ale pokud se jedná něco, co jsem četla naposled tak je to kniha NEZLOMNÝ od Laury Hillenbrand. Je to sepsáno dle skutečných událostí, kdy se vlastně z naprostého raubíře v dětství stává úspěšný běžec, který se účastní Olympijády v Německu, Berlíně roku 1936. Poté vstoupí do armády a tak dále. Kniha je čtivá leč dlouhá, ale taková síla ducha, co z toho na mě sálala no naprosto dokonalé. Pro nečtenáře je to zpracované i jako film ač pro mě o trochu horší jak kniha, ale to mám tak často.

FILM

Co se filmu týče tak jsem původně přemýšlela nad filmem Nedotknutelní (určitě doporučuji), ale ten již považuji za známejší a tak jsem se rozhodla pro film: TOHLE JE NÁŠ SVĚT (CAPTAIN FANTASTIC) z roku 2016. Pojednává to o rodině, která bydlí mimo civilizaci uprostřed lesa, kde je vychovává jejich otec. Je to velmi sečtělá a uzavřená rodina. Je to vlastně alernativa výchovy, která je možná. Ano jistě nemůžeme to brát doslova, je to lehce přehnané, ale určitě se nad filmem zamyslíte. Každopádně kdyby jste se na něj někdo podíval či ho viděl. Prosím napište mi na něj váš názor.

SERIÁL

Jakožto pro seriálového maniaka je pro mě těžké vybrat nějaký seriál, ale po přečtení seznamu seriálů, co jsem viděla jsem se rozhodla psát o SWITCHED AT BIRTH. Již z názvu je jasné, že se jedná o záměnu dětí po porodu, kdy jedna slečna vyrůstala v bohaté rodině a druhá vyrůstala pouze s matkou v chudinské čtvti a jako malá ohluchla. V seirálu se děvčata poznají a na základě toho se rozvíjí velký kolotoč akcí. Co se mi na seriálu nejvíc líbí tak je zapojení znakového jazyka do celého konceptu seriálu. Ze začátku se ho tam moc nenachází, ale postupem času tam znakuje, kde kdo, což musí spousut lidí ocenit a já to cením, protože jsem třeba i nějaké znaky pochytila. Joo a hraje zde spoustu neslyšících herců, což se mi také velmi líbí a cením to!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama