Den třetí z 30ti denní výzvy

14. února 2017 v 12:32 | Anette |  Vyslečený deník

3. Prozraď tvých 5 silných a slabých stránek

Vím, že je v zadání 5 silných a slabých stránek, ale rozhodla jsem se to zredukovat pouze na 4, protože v hlavě mi to tu šrotuje, ale já stále netuším, co bych tam více mohla napsat tak mi to snad prominete a já se kaju.

Silné stránky

Bojovnost-když na to přijde vím, kdy mám zabrat a umím to dobře, ale nejdříve se k tomu musím opět odhodlat a to je dosti náročné mnohdy, co si budeme povídat. Ale prostě vím, že se bez boje nevzdám. Dokonce mě možná i nějaké ty překážky motivují k tomu abych vydala lepší výkon. K většímu úsilí mě třeba nakopne i to, když mě někdo podceňuje.

Pozitivní přístup-ať se mi stane skoro cokoliv nebo příjde nějaká špatná situace, vím že pozitivní přístup si beru s sebou. Říkáte si, že to asi není možné, ale opak je pravdou. Neříkám, že je to vždy snadné, ale vím že s pozitivním přístupem mi jdou věci daleko lépe. A ráda svůj přístup předávám druhým lidem.

Přátelskost- toto považuji za svou silnou stránku, hlavně z toho důvodu, že se dokážu bavit a vyjít s každým člověkem. Teď to nemyslím jako, že bych se přetvařovala a hrála to na každou stranu. Jen prostě vím, co každou skupinu lidí baví a naši konverzaci se snažím stáčet na to. Hlavně nemám zapotřebí být na někoho bezdůvodně zlá a na každém vidět hned to nejhorší, proto možná někdo řekne ty holky nesnáším proto a proto, ale já se spíš soustředím na to, co na nich mám ráda. Což souvisí s mojí další stránkou

V každém si najdu něco dobrého- jak už jsem se zmiňovala tady pár řádku nahoru snažím se soustředit na ty dobré vlastnosti v člověku. Nehledám hned první vlastnost, co mi na někom vadí a té se budu držet, že to prostě nejde. Ne radši se soustředím na to hezké, na to, co mi ten člověk může nabídhnout v tom abych se nějakým způsobem rozvinula/zlepšila já. Samozřejmě není to tak, že bych nevnímala tu jeho špatnou stránku, protože každý nějakou máme, jen ji neupřednostňuji nad tou dobrou. Nevím jestli je to srozumitelné.

Slabé stránky


Nerozhodnost-není to vyloženě o tom, že bych nevěděla, co chci, ale spíš o tom, že neustále zvažuju nějaký pro a proti mého jednání či toho co si zvolím, neustále mi to v té hlavě jede. Někdy je to správně někdy zase ne. Myslím si, že bych se měla mnohdy rozhodovat spíš i srdcem, tím kam mě to prostě táhne a né to pořád kalkulovat v hlavě. A někdy je má nerozhodnost bohužel přiživována tím, že vlasntě nevím, co chci

Vytrvalost- s tímto bojuji celý svůj život, když už se konečně rozhodnu, že tedy něco udělám, tak pro mě nastává velký problém a to u toho vytrvat. Vím, že se snadno pro něco nadchnu a začnu dělat, ale následně přichází problém s tím jak u toho vlastně vydržet, jak zůstat namotivovaný a tak dále. Jsem zvědavá jak mi to vydrží tady u blogu. Z předchozích zkušeností né moc dlouho. Ale budu se snažit.

Tvrdohlavost- nejdříve jsem si myslela, že ji uvedu do svých silných stránek, protože právě díky tvrdohlavosti jsem schopna spoustu věcí dotáhnout dokonce, když mi na to chybí ta vytrvalost, ale pak jsem si uvědomila, že mi tvrdohlavost mnohdy brání se rozvinout k lepšímu já. Prostě si umanu, že něco tak je, někdo mě nemá rád, vojna by byla dobrá a pak mám problém se toho zbavit a říct si zamysli se nad tím ještě jednou a uznej, že by jsi se mohla mýlit. Na tom není nic špatného, když změníš názor třeba uprostřed diskuze. Takže s tímhle velmi bojuji abych taková nebyla.

Citlivost- působím jako velmi vyrovaný člověk, kterého jen tak něco nerozhází a ano většinou je to pravda, ale i u mně se najdou chvíle prostě, kdy mě zasáhne něco, co mi někdo řekl či neřekl, jak se ke mně ten člověk choval. Myslím si, že někdy to až moc prožívám a přeháním to, ale v tu chvíli to prostě tak je. V závěru mé citlivé chvilky stejně dojdu k závěru, že to nebylo tak jak to na mě působilo, že to ten člověk tak nemyslel a řeknu si, že jsem vlastně pitomá, proč tu brečím. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama