Den patnáctý z 30ti denní výzvy.

26. února 2017 v 10:28 | Anette |  Vyslečený deník

15. Jsi v polovině, rozhodni se sama o čem chceš psát


Dnes bych ráda psala na téma něčeho, co se mě moc týká. A to je vlastně intrapersonální konflikt neboli vnitřní konflikt, kdy máte problém se rozhodnout mezi dvoumi příznivými věcmi. Například mám si koupit tuhle košili či tyto kalhoty. Oboje moc chci, ale nevím, co chci více. S tímto souviví i tzv. myšlenka, kdy byl osel, který měl na výběr ze dvou kupek sena, které byli úplně stejné, ale on se nemohl rozhodnout ani pro jednu z nich, kdy neustále přecházel od jedné k druhé. A následně umřel hlady.

Tak nějak se teď cítím já. Mám životní volbu mezi dvěmi věcmi, které jsou stejně lákavé, ale nevím která je lepší. Vím, že jedna je lepší, ale přinese mi více bolesti oproti té druhé, která si myslím, že je lákavější, bezbolestnější, ale nemusí mi přinést to něco, co hledám. A tak se snažím přijít na to něco, kdy se rozhodnu pro tu jednu z variant, kdy se bojím, že se nerozhodnu ani pro jednu z nich. Teď je tak otázka jestli je to správně či špatně.

Ještě se mi objevilo nové dilema, kdy studuji jeden obor vysoký školy, ale vím, že chci potom ještě studovat nějaký obor abych si rozšířila své možnosti, protože to jsou věci, co by mě mohli také lákat. A tak teď se rozmýšlím nad dvoumi víceméně stejnými obory.

Musím říct, že je to pro mě velmi těžké se rozhodovat nad věcmi, které jsou pro mě stejně přitažlivé. Myslím si, ale že s tímto nemám jako jediná problém a že se nás určitě najde více.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama