Den čtvrtý z 30ti denní výzvy.

15. února 2017 v 13:07 | Anette |  Vyslečený deník

4. Popiš, jak moc jsi se změnila v posledních 5 letech

Jaký bylo asi mé já před pěti lety. Na to bych si mohla pročíst jen staré články tady na blogu, nejsou tedy už veřejné, ale pořád si je schovávám abych se mohla pobavit, zavzpomínat si a tak. Nebo bych měla nahlédnout do deníčku, co jsem si tehdy psala, ale ten jsem bohužel v mém rozmaru spálila, takže na to už je asi pozdě.

Takže Anette před 5 lety studovala ještě na základní škole v 9 třídě a bylo jí 14 let. V té době to byla velmi praštěná, malá holka s dobrým srdcem, měla za s sebou už svou "první lásku", o které ráda něco psala na blog tak i do svého deníku, na to se prostě nedá zapomenout. V téhle době se hlavně chystala se na střední školu a nechtěla dospět.

Od té doby jsem určitě ušla velký kus cesty, hodně jsem se změnila, ale v jádru srdce jsem to pořád já, praštěná slečna, co nechce dospět. Kdybych měla být konkrétní v čem jsem se změnila a nemyslím teď vzhledovou stránku, tak bych se měla asi zmínit, že jsem přeci jen trochu dospěla a to v tom slova smyslu, že konečně mám nějaké své "pořádné/lepší" názory a zvládnu si je obhájit. Není to jako dřív, kdy jsem byla taková ta šedá myška, co se přikláněla k těm názorům, co tehdy říkali její vzory. Jistě měla jsem i svou hlavu, ale tolik jsem na ní nedávala tak jako teď.

Další věc, ve které jsem se dost změnila tak je já a alkohol. Dřív jsem ho pila spíš jen proto, že ho holky pijou, tak ho budu pít taky. To dává rozum ne? Opiju se a bude sranda, budou mě brát do party. Později jsem tomu začala přicházet na chuť a pila ho dobrovolně (i když to jsem pila i předtím, nikdo mě nenutil). Teď jsem v takové fázi, že ano alkohol mi chutná ráda si ho dám, ráda se opiju a trsám jak smyslů zbavená a je prostě sranda. Ale už to není něco bez čeho se neobejdu, bez čeho bych se nedokázala bavit. A už přicházím do té fáze, kdy si ráda dám alkohol jen abych byla v náladě a stačí.

Když nad tím tak přemýšlím tak jsem se moc nezměnila, i když vlastně strašně moc. Ale nepřijdou mi to jako nějaké velké milníky, co bych ušla. Jsem teď mnohem víc sebevědomější, trvalejší co se týče názorů, zakládám si více na vzdělání, rodině, pravdě.

No čekala jsem se jak moc se rozepíšu jak jsem se změnila, ale tak ne. Buď jsem se zas až tolik nezměnila a nebo mě to jen teď nenapadá v čem jsem se změnila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama