Leden 2017

Muirton 2015

5. ledna 2017 v 10:00 | Anette |  Anette píše ...

Pracovní prázdniny ve Skotku na farmě Muirton.

Vlastníci jsou Peter Marshall a je jeho žena Meg, spoluvlastnikem je Rowan Marshall (jejich syn) .
Pan Marshall vlastní 2 farmy - Muirton a Jordanstone, které jsou od sebe vzdálený asi tak 10 minut jizdy autem.
Farma se nachází ve Skotsku u malého městečka jménem Alyth ( asi 30 minut jizdy od Dundee) .

Mé zkušenosti

O farmě mi řekla moje kamarádka, která tam měla bratra před 8 lety. Tento nápad mě velice nadchnul už jen proto, že jsem slyšela, že se tam dají vydělat slušne penize, plus jsem si chtěla hodně procvičit angličtinu a cestovat. Tak jsme se tedy rozhodly, že pojedem. Ukecaly jsme ještě jednu holčinu a poslaly jsme si žádost o práci. Asi přes 2 měsíce nám neodepsali, tak už jsme si myslely, že nepojedeme, ale poté konečně odepsali a u nás následovala vlna euforie. Jenže když tahle nenadála radost opadla vystřídala ji řada starostí, jako domluvit se na jak dlouhou dobu chceme jet, koupit letenky, sehnat dopravu z Londýna až do Alythu. Promyslet seznam věcí, co si vzit s sebou, kolik peněz bude potřeba, vyplnit potřebné dokumenty (smlouvy), připojistit se a tak dále. Když nad tím teď přemýšlím tak zpětně zas až tak hrozné a těžké to nebylo, ale předtím jsme to všechno oddalovaly a nechávaly to na posledni chvili jako všechny ostatni věci.

Výlet do St Andrews

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2017

3. ledna 2017 v 16:17 | Anette |  Knížky
ČAU, AHOJ, ZDRAVÍM VŠECHNY ČTENÁŘE.

ráda bych se s vámi podělila o tuto skvělou možnost a to přesněji Čtenářskou výzvu, která probíhá pod http://www.ctenarskavyzva.cz/. Pokud navštívíte tuto stránku a vždy rozkliknete jeden bod. Třeba 5. Kniha od severského autora, tak se vám otevře diskuze, kam ostatní čtenáři píši jaké knihy by jste si mohli třeba přečíst na toto téma.

Určitě se zapojte. :) Tento článek píšu hlavně jako i přehled na to, co já jsem třeba přečetla, co mi scházi a i na případnou další vaši diskuzi. Asi to budu doplňovat za pomlčku nebo tak nějak. Na tento článek najdete odkaz vždy v menu a budete se moc podívat jak si po celý rok vedu. :) Také ráda ocením vaše rady na to, co si přečíst nebo, co jste četli vy.

Pro tento rok byla vybrána tato témata:

 1. kniha, která je starší než čtenář - Petr a Lucie-
 2. kniha, která je autorovou prvotinou - Losing it-
 3. kniha, která má na Databázi knih méně než 500 hodnocení - A přesto říci životu ano-
 4. kniha odehrávající se v budoucnosti -
 5. kniha od severského autora -
 6. kniha, jejíž děj se odehrává v Praze
 7. kniha od držitele Pulitzerovy ceny
 8. oblíbená kniha rodičů, prarodičů
 9. kniha, odehrávající se na ostrově - Deset malých černoušků-
 10. kniha psaná formou deníku
 11. kniha od autora ze sousedícího státu
 12. kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů na Databázi knih- O myších a lidech-
 13. kniha poprvé vydaná v roce 2017 (zcela nová kniha) - Čáry života-
 14. kniha od českého autora- Jsem tranďák-
 15. kniha se zvířetem v názvu - Psí poslání-
 16. darovaná kniha
 17. kniha, která má jednoslovný název
 18. kniha s jménem v názvu
 19. kniha pohádek
 20. kniha, jejíž první věta je otázkou

SKAM

2. ledna 2017 v 20:10 | Anette |  Seriály
Doufám, že se tady mezi vámi najde někdo, kdo je stejný blázen jako já. Protože tohle je prostě ten typ seriálu (alespoň pro mě), který mám zhlédnutý během dne, dvou, tří. Prostě ho jedu v kuse a nezajímá mě nic jiného. A o čem vám tu vlastně píši? No tak je to norský seriál SKAM.

Šťastnou náhodou jsem na něj narazila na databázi pro seriály, která se jmenuje serialzone. Určitě doporučuji a někdy se o ní více zmínim v jiném článku. Takže tento seriál pojednává vlastně o velmi různorodé skupince středoškolaček, které řeší své problémy. Dalo by se říct, že vás to na první pohled třeba nezaujme, ale věřte, že to za tu šanci, kterou tomu dáte stojí. V tomto seriálu můžete nalézt spoustu užitečných infromací a rad do života pokud je umíte převést i na sebe, což určitě ano.

Pokud znáte seriál SKINS tak vám to na 100% doporučuji, protože to vlastně funguje na stejném principu. Zatím jsou natočeny 3 série, kdy každá má kolem 10 epizod zhruba po 30-45 minutách, to si popravdě nepamatuji. A každá ta série je zaměřená vždy na jednoho člověka, co se mu děje, jak se s tím vypořádává a co se týče jeho okolí. Za mě je to prostě perfektní podání. Protože za těch deset epizod toho hlavního hrdinu poznáte dost dobře, otevře se vám část jeho životního příběhu a v tu správnou chvíli se vám tento příběh zase uzavře a v další sérii máte pžíležitost poznat někoho jiného s jeho životním příběhem.

Jedna jediná velká nevýhoda je ta, že je to norský seriál. Proto tedy neexistují české titulky (nebo já jsem se je nesnažila ani hledat) Avšak dá se v klidu sehnat originál v norštině s anglickými titulky a pokud nejste nějací velký angličtináři tak si, ale i tak nemyslím, že by vám to mělo dělat problém. Mluví se tam o věcech ze života takže to dle mě není zas až tak těžké pochopit i když né všemu rozumíte.

Dva odkazdy se kterými jsem pracovala a odkud jsem si tento seriál pouštěla i s titulkami jsou: