Staré zvyky.

3. listopadu 2014 v 21:54 | Anette |  Anette píše ...
Tohle téma přesně vystihuje moji situaci. Dalo by se to zařadit spíše do deníku než-li do "smysluplných" článků. V tomto se, ale nebudu zpovídat. Na začátek jen uvedu můj příklad starého zvyku a poté se na to zkusím podívat z "odborné" stránky věci. Toť pro úvod vše.

Víte už dávno jsem si založila tuny jiných blogů a psala na ně, ale poté jsem zapomněla jejich jméno či heslo. I teď jsem si znovu rozjížděla nový blog a snažila se na něj psát, ale víte co? Ani na jednom z těch blogů jsem se neudržela nešlo mi to tam psát. Vždy si vzpomenu na tento "starý" blog, který už vlastním asi od roku 2011 a sem se mi píše nejlépe. Už je to prostě starý zvyk sem psát a popravdě nechci to měnit.Ale teď z té "profesionální" stránky. Proč je tomu tak, že se jednoho dne stane z něčeho, co jsem párkrát udělali náš starý zvyk?
  • To aby se něco stalo vůbec naším zvykem tak tu činnost musíme vykonávat alespoň 3x do týden a to za určitých podmínek např.: v určitou denní dobu (v 5 hodin); v určitém oblečení; v dobrém psychickém rozpoložení; ...
    -Třeba u cvičení je dobré začít vždy v pondělí, nikdy nebýt bez cvičení 3 dny a je dobré si pro to stanovit denní dobu, kterou jsme schopni dodžovat po celou dobu týdnu. Pak pomáhá také navození dobré atmosféry pomocí hudby parfému → tudíš si tu aktivitu zafixujeme jako příjemnou.

  • Když už se něco stane naším zvykem, že by jsme bez toho prostě nemohly být tak už nám hrozí, že se staneme "otrokem" vlastních potřeb a tužeb. Proto by si někdo mohl říct: "týjoo, dneska se mi nechce/nemám čas dnes to vynechám." A takhlen to udělá párkrát jenže příště se nachytá u toho, že opět cvičí.
    - tento druh starého zvyku by se dal lépe asi aplikovat na kuřáky či alkoholiky a to tak, že kdykoliv se kuřák/alkoholik dostane do stresové situace tak si automaticky zapálí cigaretu ikdyž by to za normálních událostí sice držící se zuby nehty neudělal tak teď to udělá automaticky a ani si to třeba neuvědomí a proto je podle mne tak těžké pro někoho přestat
  • Mezi staré zvyky se dá zařadit: Velikonoce, Vánoce a podobné svátky; kouření/alkoholismus; vracení se ke svému ex→vše záleží na tom, kdo z nás co považuje za zvyk .
(vše je psáno dle mého názoru a z mých vědomostí-nevědomostí tkaže pokud máte někdo jiný názor ráda ho uvítám dole v komentáři. :) )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama