3 velikáni mého srdce.

6. listopadu 2014 v 21:33 | Anette |  Knížky
1. Tři kamarádi
-tuto knihu napsal E. M. Remarguer. Narodil se v Německu roku 1898 a zemřel v letech 1970 a mezi jeho nejznámějši knihy patří právě: Na západní frontě klid, Jiskra života a Tři kamarádi.
- Knížka pojednává o Robbym, Ottovi a Gottfriedovi, třech přátelích na život a na smrt, kteří se stali přáteli v první světové válce. Toto přátelství je to jedié dobré na válce a to jim také pomáhá dále v životě po válce. Obzvláště, když přijde o práci a vážné onemocní přítelkyně Robbyho.
-V knize mi ze začátku dělalo problém se orientovat ve jménech, ale když jsem se konečně začala chytat tak jsem se konečně začala věnovat pořádně ději v této knize, který mě naprosto strhnul.

2. My děti ze stanice ZOO
-tuto knihu sepsali Kai Hermann a Horst Rieck na základě nahrávek z magnetonových pásek, na kterých se Christiane F. zpovídá. Christiana F. se narodila v Německu roku 1962.
-kniha autenticky vypovídá o životě Christiane F. už od raného dětství, které bylo velmi těžké a komplikované. Následné propadnutí drogám zprvu hašiše a poté i heroinu. Christiane si najde přítele a spolu několikrát odvykají avšak počase vždy neúspěšně. Dalším zlomem v CH. životě je prostituce.
-i ty největší odpůrci čtení, které znám byli touto knihou unešeni. Já jsem ji četla dokonce dvakrát a klidně bych ji četla zas.

3. Harry Potter
-tuto sérii knih, kterou každý známe napsala J. K. Rowling. Narodila se ve Velké Británii v roce 1965 a mezi její další úspěšné knihy patří: Prázdné místo, Bajky barda Beedleho
-řekla bych, že nemusím psát o čem HP je, ale jistota je jistota. Malý, hubený, brýlatý chlapec s malou jizvou ve tvaru blesku na čele, bydlí u strýčka i tetičky. Vše se, ale mění když v den svých 12. narozenin dostává dopis o přijetí do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde poté studuje a zažívá spoustu dobrodružství.
-Trochu mě mrzí, že jsem si tuto knihu nechala jakoby "až" na třetí místo, protože to je doopravdy má srdcovka a mohla bych tyto knihy číst furt dokola a tak i koukat na filmy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Franta Franta | 5. prosince 2014 v 21:48 | Reagovat

ty máš blog :o ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama