Červenec 2014

Hvězdy nám nepřály

11. července 2014 v 17:40 | Anette |  Knížky
Autor: John Green
Orig. název: The Fault in Our Stars
Žánr: Světová literatura- román
Počet stran: 240
Rok vydání: 2012 (ČR-2013)
Nakladatelství: Ikar
Klíčová slova: nemoc, rakovina, láska, dospívající mládež
Hodnocení: 90 % (databáze knih)


Obsah:

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě. (převzáno - odkaz)

Jak jsem se ke knize dostala:

Viděla jsem pár obrázků z filmů na facebooku a říkala jsem si to by mohl být dobrý film. Načež další týden na intru jsem si knihy všimla u kamarádky, že jí čte. Ta mi jí omažitě doporučila, že je naprosto úžasná. Proto jsem si v nejbližší možné chvíli vypůjčila.

Názor:

Kniha mě nadchla hned od první stránky. Hltala jsem každé její slovo ať už jsem se smála nějaké vtipné připomíce či mě to hnalo slzy do očí. Myslím, že autor na této knize odvedl kus práce a je to také znát. Hzael s Augustem mi tak přirostli k srdci, že bych je měla nejradši za nejlepší kamarády. Knihu vám doporučuji bude vás totiž bavit i v tom nejsmutnějším okamžiku děje.

Hodnocení: 5 z 5